В Японії міжнародний Токійський автосалон 25 жовтня відкрили для журналістів. Це мотор-шоу проходить раз на два роки і нинішня виставка стала вже 45-й за рахунком.

У числі учасників, очікувано, переважають японські автомобільні компанії, проте іноземців також чимало - Audi, BMW, Mercedes-Benz, Citroen, Peugeot, Renault, Porsche, Volkswagen і інші.

Токійський автосалон завжди відрізнявся сміливим поглядом в майбутнє. Не дивно, що представлені автомобільні новинки як ніби створені для фантастичного фільму.

Девізом автосалону в Токіо цього року став "По той бік мотора". І технологіям майбутнього, як і раніше, він приділяє найпильнішу увагу.

Так, Lexus працює над технологіями автоматизованого управління. До 2020 року він сделат рух всіх своїх автомобілів автономними. А поки Lexus представив концепт-кар LS +, що демонструє образ флагманського седана LS в майбутньому.

Автомобіль оснащений технологій безпілотного управління Highway Teammate, яка вміє розганятися, гальмувати, обганяти і перебудовуватися без допомоги водія.

Nissan представив два повністю електрифікованих концепт-кара. Кросовер IMx з повною відсутністю викидів шкідливих речовин функціонує в автономному режимі і може проїхати на одній зарядці більше 600 кілометрів. Другою новинкою став концептуальний Leaf NISMO, флагман лінійки електромобілів Nissan. Від лінійки Leaf його відрізняє більш спортивний зовнішній вигляд.

Легендарна модель від Mitsubishi під назвою Evolution повернулася у вигляді електричного кросовера. У концепту e-Evolution один електромотор спереду, і ще два на задній осі. У салоні штурвал замість керма, а на дверях немає ручок. Одна їз фішок моделі - можливість віддавати деякі команди голосом. e-Evolution може встановити зв'язок з дроном, щоб оцінити жвавість транспортного потоку або показати пасажирам місцевість, по якій рухається автомобіль, з висоти пташиного польоту.